
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 5 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Mono |
| Bandwidth | 20 kHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Type | 1-Channel (Mono) with Mono Headphones |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 4 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 4 mA |
| Output Power | 1 W |
| Voltage Gain | 72 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 50 dB |
| Max Output Power | 1 W |
| Load Impedance | 8 Ω |
| Schedule B | 8542330000 |
Stock: 702
Distributors
pcbx
Unit Price$1.39524
Ext.Price$1.39524
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.39524 | $1.39524 |
| 10 | $1.03874 | $10.38740 |
| 25 | $0.85151 | $21.28775 |
| 50 | $0.82818 | $41.40900 |
| 100 | $0.80549 | $80.54900 |
| 300 | $0.78342 | $235.02600 |
| 500 | $0.76196 | $380.98000 |
| 1000 | $0.74108 | $741.08000 |
| 3000 | $0.72078 | $2162.34000 |
| 5000 | $0.70104 | $3505.20000 |
